Haber AraAli Koç AFİDER Ev Sahipliğinde Kongre Üyelerimiz İle Buluştu

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç seçim öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz pazar günü yüzlerce Fenerbahçeli Kadın Kongre Üyesi ile bir araya gelen Ali Koç'un İstanbul dışındaki ilk durağı başkent Ankara oldu.

Başkan adayı Ali Koç ve ekibi; Ankara’da ilk olarak derneğimizin ev sahipliğinde The Green Park Hotel’de gerçekleştirilen organizasyonda 300’ü aşkın Fenerbahçeli ile bir araya geldi.

Ali Koç “Fenerbahçe’nin ezber bozmasının, Türk sporuna yeniden yön vermesinin tam zamanı şimdi” dedi.

“Ankara’ya Teşekkür Ediyorum”

AFİDER'in davetlisi olarak katıldığı toplantıda, sorulara da yanıt veren Ali Koç; "Ankara'da kendimizi evimizde hissettiren siz değerli kongre üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Ankara benim için özel bir yer. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanlığı görevini yürüttüğüm dönemlerde, Türkiye’nin dört bir yanından ve yavru vatan Kıbrıs’tan gelen binlerce üniversite öğrencisi 1907 ÜNİFEB üyesi ile birlikte her 10 Kasım’da Atamızın huzurunda oluyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübümüzü ziyareti olan 3 Mayıs’ın bu yıl 100.yılını yine Ankara’da anacağız.” diye konuştu.

“Fenerbahçe başkanlığı yolunda benim için ok yaydan çıktı”

Koç, “2015 yılında zamanı geldiğinde elimi taşın altına koyacağımı söylemiştim. Bunu yaparken bir zaman belirlememiştim. Benim için inanın ok yaydan çıktı. 2015’ten bilhassa 2012’den bu yana kulübümüzün camiamızın içinde bulunduğu durumun sürdürülemez olduğunu gördüm ve adaylığımı açıkladım. Her geçen günün değerli olduğunu, Fenerbahçe’nin ciddi zaman kaybettiğini düşündüğüm için bu yola çıktım.” dedi.

Yargıtay kararını neden beklemediğine ilişkin sorulara da yanıt veren Koç; artık kaybedecek vakit kalmadı diyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

Yargıtay kararının açıklanmasıyla sürecin bitmeyeceğini, bu sürecin bir üst mahkemesi olduğunu, olabileceğini ve bu durumda senelerce sürüncemede kalabileceğine inandığım için yola çıktım. Fenerbahçe’nin bekleyecek bu kadar zamanı olmadığını düşünüyorum. Seçildiğimiz takdirde haklı davamıza sahip çıkacağımız ve kulübümüzün uğradığı zararların tazmini için her türlü mücadeleyi vereceğimizden hiç bir şüphemiz yok.

“Başkan olursak Fenerbahçe için neler yapabiliriz üzerine çalıştık”

Başkan adaylığı açıklamasının ardından hemen çalışmalarına başladığını belirten Ali  Koç katılımcıları çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Koç, “Bugüne kadar başkan olursak neleri yapmalıyız üzerine çalıştık. Bu süreçte kariyerlerinde çok yüksek veya en yüksek noktaya gelmiş birçok Fenerbahçeli ile oturup istişare etme imkânları yakaladım. Camiamızın her kesiminden insanlarla temas ettik, özlenen Fenerbahçe derken herkesin neleri özlediğini kendi gözünden dinledik. Fenerbahçe başta futbol olmak üzere birçok değişime öncülük edebilecek güce sahip. Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda sporda da gelişme göstermemiz gerekiyor. Türkiye her anlamda bir marka olacaksa sporda bunun öncüsü Fenerbahçe olmalı. Fenerbahçe’yi her anlamda örnek bir camia haline getirmeliyiz. Bunu biz Fenerbahçe olarak yapmazsak birileri çıkıp yapacak. Yepyeni bir yönetim anlayışı ile bu sürecin lideri neden Fenerbahçe olmasın?” diye sözlerine ekledi.

Bu Konuya Ait Resimler

AFİDER ile ilgili sorularınız mı var?

Sorularınız ve önerileriniz için bizi arayabilirsiniz.