Haber Ara37. Olağan Genel Kurul Toplantısı Sonucu Başkanımız Sayın Ali Koç

Ali Koç, ağabeyi Mustafa Koç ile beraber 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Kuruluş amacı Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hizmet olarak açıklanan 1907 Fenerbahçe Derneği, Fenerbahçeli çeşitli iş insanını bünyesinde barındırmaktadır.

Ali Koç, ağabeyi Mustafa Koç ile beraber 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Kuruluş amacı Fenerbahçe spor kulübüne hizmet olarak açıklanan 1907 Fenerbahçe Derneği, Fenerbahçeli çeşitli iş insanını bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda 2016 yılında, 1907 Fenerbahçe e-spor kuruldu ve Ali Koç Fenerbahçe başkanı olması durumunda e-spor takılının tamamen kulüp bünyesine alınacağını ifade etmiştir.  Fenerbahçe ile yakın ilişki içinde olan derneğin başkanlığını 2004-2017 yılları arasında Ali Koç üstlenmiştir. 2013 sonrasındaki genel kurullarda başkanlık için adı geçmesine rağmen Ali Koç, bu dönemde beklenenin aksine başkanlığa aday olmamış. Hatta Aziz Yıldırım’ı desteklediğini açıklamıştır. İlerleyen zamanlarda Fenerbahçe başkanlığının küçüklük hayali olduğunu söyleyen Koç, 24 Ekim 2016 günü Haziran 2018 seçimlerine aday olacağını açıklamıştır. Koç, 13 Kasım 2017 tarihinde, 2018 Fenerbahçe başkanlık seçimleri öncesinde dernek başkanlığından istifa etmiştir.  Resmi olarak ise 21 Eylül 2017’de başkan adaylığını resmen açıklamıştır.

Ali Koç adaylık nedenini camiada bütünlük, mali sorunların çözümü, futbolda ve diğer branşlarda zirvede olma alışkanlığını yeniden kazanma ve kulüp markasını yükseltme ekseninde açıkladı. 3 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlere rekor bir katılım oldu. Seçim sonuçlarına göre Ali Koç 16 bin 92 oyla Fenerbahçe’nin yeni başkanı oldu.

Ali Koç bu dönemde, başkanlık kampanyasında #Fenerbahçeliyiz, #TamZamanıSimdi, #Kalplerberaber, #AliKocHerYerde ve #OzlenenFenerbahceicin şeklinde etiketler ve “Ali Koç Başkan Olacak Güneş Doğacak” sloganları kullanıldı. Başarılı bir kampanya yürüten ekip tarafından bu kapsamda @Fenerbahceliyiz adında Twitter, Facebook, Instagram, YouTube ve çeşitli sosyal medyalarda kullanıcıların ilgisini çekti.

Asıl paydanın Fenerbahçemiz olduğunu unutmayarak tüm çalışmalarında desteklerimize devam edeceğimizi belirtir, 37. Olağan Genel Kurul seçimleri sonucu Fenerbahçe Spor Kulübü'ne Başkan olan Sayın Ali KOÇ'u tebrik ederiz.

AFİDER ile ilgili sorularınız mı var?

Sorularınız ve önerileriniz için bizi arayabilirsiniz.