Haber AraFenerbahçeliler Yenimahalle’de Buluştu - Basın

ANKARA Fenerbahçeli İş İnsanları Spor Kulübü Derneği (AFİDER) Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Spor kulübünü ziyaretinin 101. ve kulübün kuruluşunun 112. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikte, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü öğrencileri "Halk Dansları ve Tiyatral" gösterisi sergiledi.

80 kişilik dev kadro ile "Fener Ol" kampanyasına destek olmak amacıyla gerçekleştirilen gösteriye Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Erhan Aras, AFİDER Yönetim Kurulu Başkanı Engin Aygüney, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda Fenerbahçeli katıldı.

Başkentte Büyük Şölen

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Fenerbahçe Kulübünü ziyaretinin 101. yılı anısına Ankara Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği’nin (AFİDER) katkılarıyla, Ankara Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği oyuncuları tarafından, ‘Anadoluya Borcum Var’ temalı gösteri sergilendi.

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki gösteriye katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, spor ve sanatın barış ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini belirterek, Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun; zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünden hareketle, yeni nesillerin bu anlayışla yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

AFİDER Başkanı Engin Aygüney ise Fenerbahçe’nin bir spor kulübü olmasının ötesinde, Kurtuluş Savaşı’ndan itibaren, vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele ettiğini belirtip, Atatürk’ün Fenerbahçe Kulübünü ziyaret ettiği sırada şeref defterine yazdığı sözlerini hatırlattı. Etkinlikte, Ankara Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyeleri, Anadolu’nun bütün yörelerinin geleneksel halk oyunlarının sunumunu yaptı.

Haber Linki (Sabah)

Haber Linki (Hürriyet)

AFİDER ile ilgili sorularınız mı var?

Sorularınız ve önerileriniz için bizi arayabilirsiniz.