Haber AraFenerbahçe Türkiye’nin En Büyük STK’sıdır

Ankara Fenerbahçeli İş İnsanları Spor Kulübü Derneği'nin (AFİDER) yemeğinde konuşan Fenerbahçe As Başkanı Mithat Yenigün “Türkiye’de en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olduğumuzu düşünüyoruz, takriben 20 ile 25 milyon arasında taraftarımız var” diyerek tüm Fenerbahçelileri “1 milyon üye” kampanyasına katılmaya davet etti.

Ankara Fenerbahçeli İş İnsanları Spor Kulübü Derneği'nin (AFİDER) “2015’e merhaba” etkinliğinde Fenerbahçeliler bir araya geldi. İş, siyaset, bürokrasi ve spor camiasını bir araya getiren ve yoğun bir katılıma sahne olan buluşmaya 1 milyon üyenin hedeflendiği kampanya damgasını vurdu. Fenerbahçe As Başkanı Mithat Yenigün, eski Bakanlardan Nevzat Ercan, TÜSİAV Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak, ASİAD Başkanı Barış Aydın, TRT HD Yayınlar Koordinatörü Kürşat Özkök, OSİAD Başkanı ve CHP Ankara il Başkanı Adnan Keskin ve çok sayıda Fenerbahçe üyesi Ankaralı işadamının katıldığı etkinlik Çayyolu Kolyoz Restoran’da gerçekleştirildi.

FENERBAHÇELİ OLMAK BİR GELENEKTİR

AFİDER Başkanı Av. İlker Arabacıoğlu; “Tuttuğum takım değil tutulduğum takım olan büyük Fenerbahçe’nin bir taraftarı olarak benim felsefemde Fenerbahçeli olmak bir gelenektir. Babadan oğula, dededen toruna geçer. Yıllarca her zaman ve her yerde hüküm sürer. Benim felsefemde Fenerbahçeli olmak birbirini hiç tanımayan, hayatta hiç karşılaşmamış iki insanın kucaklaşmasına vesile olmaktır. İsminin Cemil, Selçuk, Rıdvan, Aykut olmasıyla gurur duymaktır. Fenerbahçeli olmak gardıropta laciverti en tanınır renk haline getirmektir. Kız arkadaşını seçerken karar noktasıdır. Maça sabahlamaktır. Yenilsen de yensen de “Yaşa Fenerbahçe” diye bademciklerin patlayana kadar bağırmaktır. Fenerbahçeli olmak onurdur, gururdur. Her zaman ve her yerde dimdik bir duruştur.  Fenerbahçeli olmak 3 Temmuz süreciyle başlayan süreçte Türkiye Cumhuriyeti’nde tarih yazmaktır.” dedi.

3 TEMMUZ BİR YALANDIR

3 Temmuz kumpasının Fenerbahçe’nin büyüklüğüne, başarılarına engel olmak için kurgulanmış kocaman bir yalan olduğunu belirten Arabacıoğlu “Neyse ki Başkanımız Aziz Yıldırım ve birbirinden değerli yönetim kurulu üyeleri hiçbir zaman destekten kaçmayarak, büyük Fenerbahçe taraftarının kararlı duruşu sayesinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kulübümüz aleyhine düzenlenmiş kara bir leke olarak kalacak bu durumu ortaya çıkarmışlardır. İnandığı değerler uğruna her türlü fedakârlıktan çekinmeyen kulübümüz ve büyük Fenerbahçe taraftarı 3 Temmuz süreciyle kazanılmış başarılarının karşılığını alamamıştır. Kulübümüz yönetimi bu zorlu süreçte büyük sorumluluklar alarak bayrağımızı asla yere düşürmemiş, bunun düşmesine de müsaade etmemiştir. Geriye dönüp baktığımda 3 Temmuz sürecinde en iyi transferleri yine Fenerbahçe yapmış, her kulvarda en iyi başarıları yine Fenerbahçe’miz kazanmıştır. Bu sezon rakiplerimizin önüne geçerek Fenerbahçe’mizin dördüncü yıldızı göğsüne takacağına olan inancımız da tamdır.” dedi.

HEDEF 1 MİLYON ÜYE

Arabacıoğlu “Bu güne kadar meydanlarda, mabedimiz Saracoğlu’nda, deplasmanda, Ankara’nın dört bir yanında kulübümüzle omuz omuza sürdürdüğümüz mücadelemizi, başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizin omuzlarındaki yükü bir nebze de olsa hafifletmek gayesiyle desteğe dönüştürmenin zamanı geldi. “Hedef 1 milyon üye” kampanyası büyük Fenerbahçe’mizin istikbalidir. 25 milyonluk eşsiz camiamızda bu önemli projenin başarısına olan inancımız da tamdır. AFİDER olarak bu projeye katkı sağlamak bizim asli görevimizdir.” dedi.

FENERBAHÇE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK STK’SI

Fenerbahçeliler olarak, daha güzel günler yaşamak için hep birlikte el ele vererek çalışacaklarını söyleyen Fenerbahçe As Başkanı Mithat Yenigün “1 milyon üye” projesinin çıkış noktası hakkında bilgi verdi. “Türkiye’de en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olduğumuzu düşünüyoruz.” diyen Yenigün Takriben 20 ile 25 milyon arasında taraftarları olduğun belirtti ve “Tam sayısı yok ama bunu kanıtlamanın yolu bu kampanyaya katılmaktır. Bu kampanyaya katılmak ticari olarak algılanmamalı. Evvela Fenerbahçeliliğimizi göstermeliyiz. Fenerbahçeliliğin gücünü ortaya koymalıyız. Türkiye’de bu gücü ayağa kaldırmalıyız. Herkes kendini ne kadar Fenerbahçeli hissediyorsa o kadar Fenerbahçe’ye hizmet edecek. Hepimiz Fenerbahçeliyiz, Fenerbahçe’nin ne kadar yüce olduğunu beraber kanıtlayacağız. Bütün Türkiye’ye ve bütün dünyaya göstereceğiz.” dedi.

FENERBAHÇE ÜRETKENDİR

Fenerbahçe camiasının duayen isimlerinden Nevzat Ercan, milletlerin hayatında toplum psikolojisi açısından iki tip insan bulunduğuna değinerek “ Bunların en istenmeyeni zamanı tüketen insanlardır. Arzu edileni ise zamanında üreten insandır. Ben tüm Fenerbahçe camiasını bu zamanı iyi değerlendiren, topluma fayda sağlayan ve üreten bireyler olarak görürüm.” dedi.

TRT HD’DEN PASTA SÜRPRİZİ

Sıkı bir Fenerbahçeli olan TRT HD Yayınlar Koordinatörü Kürşat Özkök hazırlattığı muhteşem Fenerbahçe pastası ile konuklara sürpriz yaptı.

FENERBAHÇE’NİN BAŞARILARI DAİM OLSUN

ASİAD Başkanı ve fanatik bir Fenerbahçeli olan Barış Aydın “Bu büyük camianın başarılarının yıllarca daim olmasını diliyorum” diyerek AFİDER Başkanı İlker Arabacıoğlu ve yönetimine başarılar diledi.

ÇİÇEĞİ BURNUNDA İL BAŞKANI

OSİAD Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Ankara il Başkanı Adnan Keskin, CHP Ankara İl Başkanlığı’na iki gün önce atandığını belirterek “İlk plaket törenim burada oldu.  İyi bir Fenerbahçeliyim.  İlker beyi tebrik ediyorum. Konuşmasını çok beğendim, ‘Herhalde siyasete ısınıyor’ diye düşünüyorum.” diyerek AFİDER Başkanı Arabacıoğlu’na esprili bir iltifatta bulundu.   Yoğun katılımın olduğu etkinlikte AFİDER eski yönetim kurulu üyelerine plaket verildi.

İBRAHİM GÖKDEMİR'E ŞÜKRAN BELGESİ

Gecede ayrıca Fenerbahçe camiasına katkılarından dolayı Milliyet, Sabah, Haber Türk ve Hürriyet gazetelerinin Ankara temsilcileri ile Anadolu Gazetesi Genel Yayın Müdürü İbrahim Gökdemir’e şükran belgesi takdim edildi. Gökdemir belgesini Sabah Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık'tan aldı.

Bu Konuya Ait Resimler

AFİDER ile ilgili sorularınız mı var?

Sorularınız ve önerileriniz için bizi arayabilirsiniz.