Haber AraAnkara İş Dünyasından Örnek İşbirliği

TÜGİAD Ankara Şubesi, AFİDER, BESİYAD ve KASİYAD’ı ağırladı. Ekonomiye daha fazla katkı için işbirliklerini artırmak konusunda fikir birliğine varıldı.

Ankara’daki işadamları dernekleri, ülke ekonomisine katkı için güç birliği yapacak. TÜGİAD Ankara Şubesi’nde bir araya gelen STK’lar daha yakın ilişkiler kurmak ve işbirliklerini artırmak yönünde fikir birliğine vardı.

AFİDER, BESİYAD ve KASİYAD yönetici ve üyeleri, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi’ne nezaket ziyareti gerçekleştirdi. TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, bu kapsamda Ankara Fenerbahçeli İşadamları ve Yöneticiler Derneği (AFİDER) Başkanı Engin Aygüney, Beşiktaşlı Sanayici İş Adamları ve Yatırımcıları Derneği (BESİYAD) Başkanı Hikmet Köker ve Karadenizli İş Adamları Derneği (KASİYAD) Başkanı Murat Camadan’ı ağırladı. TÜGİAD Ankara Şube Merkezi’nde yapılan ve dernek üyelerinin de katıldığı toplantıda STK Başkanları, Kahraman’a yeni dönem için hayırlı olsun dileklerini iletirken, kendi çalışmalarını ve projelerini anlatarak, daha yakın işbirliği ve ekonomiye daha fazla katkı için yapılacak çalışmaları değerlendirdiler.

Kahraman: “İşbirliğini diğer illere de yayacağız”

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, derneklerin kişisel değil kurumsal fikirlerle yönetilmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Biz ilk olarak kurumsal çalışmalarımızı tamamladık. Ankara’nın tüm Türkiye’ye, hatta tüm dünyaya açılması gerekir. Bu yüzden üyelerimiz arasında tüm diğer illerde de işbirliği çalışmalarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bunun yanı sıra TÜGİAD, tüm STK’larla yakın ilişki içinde olacak, hem ticari ilişkilerini artıracak, hem de ülke ekonomisine daha fazla katkı sunmanın yollarını arayacak. Yakın zamanda gerçekleştireceğimiz enerji zirvesi için çalışmalarımıza hız verdik. Önce Ankara’mız, sonra ülkemizin kalkınması için projelerimizi artıracağız. Bu anlamda daha sık bir araya gelecek, birbirimizi daha yakından tanıyacak ve ticaretlerimizi de artıracağız. Tüm STK’larla işbirliğine hazırız. Kapımız herkese açık. Burası sizin de eviniz. Ülkece yaşanan sıkıntıları hep birlikte dayanışma içinde aşacağız.”

Projelerin masaya yatırıldığı ve işbirliği çağrısının yinelendiği toplantının bitiminde Başkan Ercan Kahraman, Başkan Yardımcısı Koray Kartal ve Parlamento ile İlişkiler Komisyonu (PİK) Başkanı Begüm Akış tarafından konuk STK Başkanlarına plaket takdim edildi, önümüzdeki günlerde diğer sivil toplum kuruluşları ve iş adamları dernekleri ile de bir araya gelinerek işbirliği kapsamının genişletileceği bildirildi.

Haber Linki

AFİDER ile ilgili sorularınız mı var?

Sorularınız ve önerileriniz için bizi arayabilirsiniz.